Piątek, 27 maja 202227/05/2022

4-miesięczne niemowlę pod opieką pijanej matki. W trakcie interwencji 20-latka uderzyła policjanta i pracownika MOPR

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 20-letnia matka opiekująca się 4-miesięcznym niemowlęciem. O sytuacji w jednym z mieszkań powiadomili policjantów pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Podczas interwencji kobieta uderzyła funkcjonariusza oraz pracownika MOPR. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę policjanci z Zabrza zostali zadysponowani do jednego z mieszkań na ulicy Bytomskiej, gdzie pracownicy opieki społecznej ujawnili pijaną 20-letnią matkę, która zajmował się swoim 4-miesiecznym synkiem.

W trakcie interwencji kobieta uderzyła parownika MOPR oraz jednego z interweniujących policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 3,34 promila alkoholu. Mężczyzna, w którego towarzystwie przebywała, również był nietrzeźwy. Kobieta została zatrzymana, a dziecko trafiło pod opiekę rodziny.

20-latce przedstawiono zarzut dotyczący narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl, źródło Policja Śląska)

2 komentarze

  1. patologia 500+

    ślunsko patologia 500+

  2. bo licjant może plusa nie wziął ze sobą i go walneła