Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Strzelanina w trakcie pościgu. Nie żyje kierowca auta dostawczego, dwóch policjantów rannych

Tragicznie zakończyła się ucieczka przed policją dla kierowcy auta dostawczego. Mężczyzna zaczął strzelać w kierunku policjantów raniąc dwóch funkcjonariuszy. Mundurowi także odpowiedzieli ogniem. W wyniku czego napastnik zginął.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Obornikach próbowali zatrzymać w miejscowości Gorzewo gm. Ryczywół pod Obornikami, do kontroli auto dostawcze marki Iveco.

– Kierowca zaczął uciekać, wjechał w polną drogę. W pewnym momencie wysiadł z samochodu wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem. W wyniku tego napastnik zginął – przekazała wielkopolska policja.

Jeden z policjantów został ranny w nogę, drugi w brzuch. Obaj trafili do szpitala. Na miejscu są zabezpieczane ślady. Policjanci zbierają informacje i ustalają przebieg całego zdarzenia. O zdarzeniu poinformowana została prokuratura.

(fot. Policja, źródło Policja Wielkopolska)

3 komentarze

  1. W końcu prawidłowa reakcja policji, choć jak znam życie to ci ranni grubo się będą musieli tłumaczyć, dlaczego nie dali się zabić.

  2. Ciekawe, co miał w samochodzie, ale jak zwykle nie ma pełnej informacji i nie będzie.

  3. „Nie żyje kierowca auta dostawczego…”? Tytuł powinien raczej brzmieć: „Bandyta zastrzelony dzięki bohaterskiej postawie funkcjonariuszy policji”. Chyba, że już za normalne w naszym kraju uważa się uciekanie przed policją i otwieranie do nich ognia z broni palnej?