Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Tragiczny finał spotkania przy alkoholu. Nie żyje 63-letni mężczyzna

Tragicznie zakończyła się mocno zakrapiana alkoholem impreza, zorganizowana w jednym z mieszkań w Radlinie w woj. śląskim. W trakcie spotkania doszło do śmiertelnego pobicia 63-letniego mężczyzny.

W minioną sobotę na terenie Radlina doszło do pobicia 63-letniego mężczyzny, który na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Jak ustalili śledczy, zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu, w którym odbywała się mocno zakrapiana alkoholem impreza.

– W pewnym momencie doszło do sprzeczki między znajomymi, w wyniku której dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat pobiło 63-latka. Pozostali uczestnicy nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu, a ponadto ukrywali fakt popełnienia przestępstwa przed organami ścigania – przekazała policja.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom, a sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto za brak udzielenia pomocy oraz nie powiadomienie o popełnionym przestępstwie odpowiedzą 49-letnia kobieta oraz 43-letni mężczyzna – mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

(fot. Policja, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. ślunsko patologia