Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Pijany, agresywny 15-latek zatrzymany podczas awantury nad wodą

Policjanci z oświęcimskiej komendy policji podczas interwencji ujęli nietrzeźwego 15-latka. Nieletni mieszkaniec Oświęcimia wszczął awanturę z osobami, które zwróciły mu uwagę na głośnie zachowanie.

W miniony piątek (20.05.br.) tuż przed godziną 19, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące awantury grupy osób nad zbiornikiem wodnym Kruki w Oświęcimiu. We wskazany rejon natychmiast pojechał jeden z patroli.

Mundurowi dojeżdżając na miejsce zauważyli szarpaninę pomiędzy trójką osób. w związku z tym natychmiast zobowiązali jej uczestników do zachowania zgodnego z prawem.

Z relacji uczestniczki zdarzenia 39-letniej mieszkanki Oświęcimia wynikało, że przebywała ona nad zbiornikiem wodnym razem ze swoim partnerem.

Niedaleko nich rozłożyła się grupa nastolatków, która zachowywała się bardzo głośno. Para zwróciła im uwagę, lecz wtedy agresja słowna jednego z nastolatków została skierowana w ich stronę. Kobieta i jej partner postanowili wrócić do domu. Przechodząc obok nastolatków jeden z nich, (15-latek) podbiegł do 39-latki i kopnął ją. Wtedy doszło do szarpaniny.

Rozmawiając z nieletnim policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Chłopak trafił do oświęcimskiej komendy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. Następnie został przekazany pod opiekę matki.

Materiały dotyczące czynów których dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone