Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Zarzuty i areszt dla mężczyzny podejrzanego o otrucie psa ZDJĘCIA, WIDEO

36-letni mieszkaniec Legnicy podejrzany o otrucie psa na jednej z posesji został zatrzymany przez policję. Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zawiadomienie dotyczące usiłowania otrucia na jednej z posesji owczarka niemieckiego.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, znajdująca się przy posesji której pilnował pies. Na nagraniu widać jak do zamkniętej bramy podjeżdża rowerzysta. Następnie do mężczyzny podchodzi pies pilnujący posesji. Po krótkiej chwili pies zaczyna być niespokojny, zachowuje się nietypowo, a następnie przewraca się na ziemię. W tym momencie mężczyzna odjeżdża.

– Film z monitoringu obiegł Internet trafiając do lokalnej społeczności i dzięki empatii mieszkańców, a także ich zaangażowaniu, bardzo szybko policjanci namierzyli podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. 36-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany – przekazała policja.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut na podstawie Ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych poparty przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy, sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

KIKNIJ I ZOBACZ WIDEO Z MONITORINGU

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone