Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Chciał skoczyć z okna. W ostatniej chwili ratownicy chwycili go za nogi

Policjanci otrzymali informację od zaniepokojonej żony 62-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, który podjął dramatyczną decyzję, chcąc popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili udało się mężczyznę uratować.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście otrzymali informację o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast na adres wskazany w zgłoszeniu pojechali funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz prewencji. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po krótkim czasie stali pod domem, w którym miał przebywać opisany w zgłoszeniu mężczyzna.

Mundurowi wiedzieli, że muszą działać szybko, gdyż czas w tym przypadku odgrywał ogromną rolę. Mieli też świadomość, iż niektóre ze zgromadzonych przed budynkiem osób nagrywają całe zdarzenie. Korzystając z pomocy obecnych na miejscu strażaków i wysięgnika koszowego weszli do mieszkania, gdzie zobaczyli mężczyznę, który podbiegł do okna i niebezpiecznie wychylił się na zewnątrz. W ostatniej chwili policjanci chwycili desperata za nogi i bezpiecznie wciągnęli do wnętrza.

62-latek został przekazany w ręce wezwanych na miejsce medyków, a następnie przetransportowany do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna.

Natychmiastowa reakcja i wyszkolenie funkcjonariuszy z pewnością zapobiegły ludzkiej tragedii.

(fot. źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone