Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Ma dopiero 15 lat, a już drugi raz w ciągu tygodnia został zatrzymany za kradzież samochodu FOTO

Funkcjonariusze z Rawy Mazowieckiej odnaleźli 15-letniego mieszkańca gminy Cielądz, który pomimo swojego młodego wieku już drugi raz ukradł samochód. Teraz o losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

W minioną niedzielę po godzinie 7 rano dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego volvo z prywatnej posesji w Komorowie. Kryminalni nie mieli żadnych wątpliwości, kto mógł być sprawcą. Zaledwie tydzień wcześniej otrzymali podobne zgłoszenie dotyczące kradzieży fiata punto w tej okolicy.

Sposób działania sprawcy był dokładnie taki sam. Ukradł on kluczyki z domu pokrzywdzonego, a następnie odjechał zaparkowanym na posesji samochodem. Wtedy to po pościgu za skradzionym pojazdem funkcjonariusze zatrzymali 15-latka, który dokonał tej kradzieży. Teraz również podejrzewali, że sprawcą może być ta sama osoba.

Skrupulatna praca kryminalnych, następnego dnia po zgłoszeniu, doprowadziła ich do województwa mazowieckiego, gdzie 15-latek ukrywał się przed organami ścigania. Tym razem był sam i siedział w skradzionym volvo. Nieletni odpowie za kradzież samochodu i kierowanie bez uprawnień. Decyzję co do jego dalszego losu podejmie teraz sąd rodzinny.

(fot. KPP Rawa Mazowiecka, źródło KPP Rawa Mazowiecka)

3 komentarze

  1. Ma predyspozycję do bycia w ekipie rządzącej – w przyszłości.

    • Ot, rośnie młody minister transportu. Tylko szybowca i parowozu mu w cv jeszcze brakuje.

    • Ale PO (partyka oszustów) już nigdy nie wygra a on zostanie niebawem ich żelaznym elektoratem.