Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Motocyklista uderzył w barierki i stracił stopę. Do wypadku doprowadziła osa FOTO

Do nieszczęśliwego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w Czechach. Po tym, jak podczas jazdy, pod kask kierowcy wleciała osa, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki, doznając m.in. amputacji stopy.

Do wypadku doszło w miniony piątek wieczorem w rejonie miejscowości Horní Světlá w Kraju Libereckim w Czechach.

W trakcie pokonywania zakrętu, pod kask 42-letniego kierowcy motocykla wleciała osa. W wyniku tego mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w barierki tak nieszczęśliwie, że doszło u niego do urazowej amputacji stopy.

42-latek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Libercu śmigłowcem.

Zdaniem eksperta ruchu drogowego prawdopodobieństwo takiego wypadku może być zmniejszone poprzez zastosowanie zintegrowanego kasku motocyklowego z zabezpieczeniem podbródka.

– Motocykliści mogą zmniejszyć ryzyko wypadku, korzystając ze zintegrowanego kasku motocyklowego z ochroną podbródka i niezależnie od pogody powinni go zapinać podczas jazdy. Jazda z otwartym kaskiem lub z kaskiem, w którym przechyla się pleksiglas ze względu na letnie upały, znacznie zwiększa ryzyko kontaktu z latającymi owadami. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji podczas jazdy i jakikolwiek kąsający owad dostanie się w okolice kasku, kierowca musi skoncentrować się na jak najspokojniejszym zatrzymaniu motocykla, w jak najkrótszym czasie i w bezpiecznym miejscu – mówi ekspert od bezpiecznej jazdy.

(fot. Policja Czeska, źródło Policja Czeska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone