Sobota, 23 września 202323/09/2023

15-latka, która miała blisko 5 promili czuje się lepiej. Wiadomo, kto sprzedał jej alkohol

Policjanci w Ostrowie Wielkopolskim przedstawili 48-letniej ekspedientce zarzut sprzedaży alkoholu osobie nieletniej. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia. Nastolatkę z blisko 5 promilami alkoholu w organizmie znaleziono w poniedziałek w rejonie zbiornika wodnego.

Mundurowi dotarli do ekspedientki jednego ze sklepów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, która sprzedała alkohol osobie poniżej 18 roku życia. Nieprzytomna 15-latka, w miniony poniedziałek została znaleziono na pomoście nad zalewem Piaski Szczygliczka. Po przetransportowaniu do szpitala okazało się, że miała w organizmie 4,8 promila alkoholu.

48-letnia ekspedientka została przesłuchana i usłyszała zarzut związany ze sprzedażą alkoholu nieletniej, do którego się przyznała. Kobiecie grozi kara grzywny. Wkrótce ma zostać złożony wniosek o cofnięcie pozwolenia na sprzedaż alkoholu, którym pracuje 48-latka.

Przesłuchano też osoby, z którymi 15-latka tego dnia przebywała. To młodzież w podobnym do niej wieku. Dokumentacja trafiła już do Sądu Rodzinnego.

Stan 15-latki, która w poniedziałek trafiła do szpitala poprawił się.

(fot. Policja)

Jeden komentarz

  1. ekspedientka odpowie za sprzedaż alkoholu 15-latce, gdzie co druga wygląda na 3 dychy. rodzice za wychowanie i nadzór nad gówniarą zostaną poklepani po plecach.