Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Włamała się do auta i ukradła 1,30 zł. Grozi jej 10 lat pozbawienia wolności

Za kradzież z włamaniem odpowie 29-latka zatrzymana przez policjantów w jednej ze wsi w powiecie nakielskim w woj. kujawsko-pomorskim. Podejrzana wybiła szybę wartą 600 zł w zaparkowanym aucie po to, żeby ukraść z niego… 1,30 zł.

Zgłoszenie o tym, że w jednej z wsi w gminie Sadki w pow. nakielskim kobieta włamała się do auta, policjanci z miejscowego posterunku otrzymali we wtorek w południe. Jak się szybko okazało, 29-latkę pokusiło 1,30 zł, które leżało w oplu i by się do niego dostać, wybiła szybę w aucie.

Mieszkanka gminy Łobżenica (woj. wielkopolskie), w obecności funkcjonariuszy, zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę, po czym została zatrzymana. Z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie, a wczoraj śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł.

29-latka nierozsądnym zachowaniem narobiła sobie sporych kłopotów i stanie przed sądem. Bez względu na wartość skradzionego mienia, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak zostanie ocenione zachowanie podejrzanej zdecyduje sąd.

(fot. Policja, źródło Policja, Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone