Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Nad Zalewem Sulejowskim trwają poszukiwania 17-latka

Wszystkie służby ratunkowe, biorą udział w poszukiwaniu zaginionego uczestnika obozu survivalowego, który stacjonuje nad Zalewem Sulejowskim, w miejscowości Prucheńsko Duże.

W piątek dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zaginięcia 17-latka nad nad Zalewem Sulejowskim. Mundurowi ustalili, że od 29 czerwca br. grupa nastolatków w wieku 16-17-lat, przebywała na obozie przetrwania nad Zalewem Sulejowskim. Dziś w godzinach porannych, uczestnicy obozu zauważyli, że nie ma ich 17-letniego kolegi. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

Policjanci z użyciem psa tropiącego przeczesywali przyległy do obozowiska teren, sprawdzili także pobliskie miejscowości. Do poszukiwań włączyli się także policyjni wodniacy, którzy na co dzień pełnią służbę na zalewie sulejowskim. Funkcjonariusze sprawdzali z łodzi teren zbiornika wodnego. Dodatkowo o zaginięciu nastolatka powiadomieni zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie jak też strażacy ochotnicy. Do akcji włączyli się także płetwonurkowie.

Akcja poszukiwawcza wciąż trwa.

(fot. KPP Opoczno, źródło KPP Opoczno)

Komentarze wyłączone