Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Tragiczny finał poszukiwań uczestnika obozu survivalowego. Ciało 17-latka znaleziono w Zalewie Sulejowskim

Tragicznie zakończyły się trwające od piątku poszukiwania uczestnika obozu survivalowego zorganizowanego nad Zalewem Sulejowskim. Ciało 17-latka odnaleziono w sobotę po południu.

Informację o zaginięciu nastolatka, dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał 1 lipca 2022 roku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że od 29 czerwca br. grupa nastolatków w wieku 16-17-lat, przebywała na obozie przetrwania nad Zalewem Sulejowskim.

W piątek w godzinach porannych, uczestnicy obozu zauważyli, że nie ma ich 17-letniego kolegi. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

Policjanci z użyciem psa tropiącego przeczesywali przyległy do obozowiska teren, sprawdzili także pobliskie miejscowości. Do poszukiwań włączyli się także policyjni wodniacy, którzy na co dzień pełnią służbę na zalewie sulejowskim. Funkcjonariusze sprawdzali z łodzi teren zbiornika wodnego. Dodatkowo o zaginięciu nastolatka powiadomieni zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie jak też strażacy ochotnicy. Do akcji włączyli się także płetwonurkowie.

Niestety, jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Opocznie finał poszukiwań okazał się tragiczny. Ciało poszukiwanego 17-latka znaleziono w Zalewie Sulejowskim.

Teraz pod nadzorem prokuratury, policjanci będą wyjaśniać jaka była przyczyna i okoliczności śmierci chłopca.

(fot. KPP Opoczno, źródło KPP Opoczno)

Komentarze wyłączone