Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Wyczerpany pies w zamkniętym aucie. Policjanci wybili szybę FOTO

Policjanci ze Zgorzelca wybili szybę w aucie, w którym uwięziony był wyczerpany pies. Zwierzę w chwili przybycia na miejsce mundurowych nie ruszało się.

Dyżurny zgorzeleckiej policji otrzymał telefon od jednej z mieszkanek miasta, z informacją, że na jednej z ulic od ponad pół godziny obserwuje ona zaparkowany pojazd, w którym na fotelu kierowcy leży pies, który się nie rusza.

Według zgłoszenia przy pojeździe w tym czasie nie było nikogo kto doglądał zwierzęcia. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który niezwłocznie podjął czynności celem ustalenia i poinformowania właściciela.

Mając na uwadze upływający czas i brak jakiejkolwiek reakcji zwierzęcia na dźwięki i działania, funkcjonariusze zmuszeni byli wybić szybę pojazdu celem ratowania zwierzęcia. Po wydostaniu pies był bardzo wyczerpany więc policjanci się nim zaopiekowali.

Po kilkunastu minutach od jego wydostania z pojazdu, zwierzę było w stanie wstać. Dopiero po upływie ponad 20 minut od wydostania psa z pojazdu, na miejscu interwencji zjawił się jego właściciel.

Jak przekazała policja, do zbliżonej sytuacji doszło dzień wcześniej pod jednym z marketów, gdzie również właściciel pozostawił psa w pojeździe. Zwierzę w chwili interwencji funkcjonariuszy wykazywało objawy przegrzania. W pojeździe były uchylone szyby, co pozwoliło na wydostanie czworonoga z pojazdu i udzielenie mu niezbędnej pomocy.

(fot. KPP w Zgorzelcu)

Jeden komentarz

  1. Głupków niestety ciągle nie brakuje.