Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo żony FOTO

Policjanci z Chrzanowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Na ciele kobiety ujawniono liczne rany kłute. 66-latkowi grozi dożywocie.

o tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę (29.06.br.) po południu w jednym z mieszkań w Chrzanowie w woj. małopolskim. Do chrzanowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że jakiś mężczyzna  na czwartym piętrze jednego z bloków wyrzuca różne przedmioty z balkonu.

– Jak się okazało, 66-latek chwilę wcześniej zaatakował swoją żonę, zadając jej nożem liczne rany. Policja przy wsparciu strażaków siłą dostała się do mieszkania, gdzie funkcjonariusze znaleźli zwłoki kobiety. 64-letnia mieszkanka Chrzanowa zmarła przed przybyciem policjantów i służb ratowniczych – przekazała małopolska policja.

Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe z udziałem mundurowych oraz prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Podejrzany mężczyzna w trakcie zatrzymania był bardzo agresywny, dopuszczając się czynnej napaści na policjantów oraz interweniującego strażaka.  

Od mężczyzny w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. 66-latek został zatrzymany i pod nadzorem funkcjonariuszy przebywał na obserwacji szpitalnej. 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu zabójstwa.  Decyzją sądu 66-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. 

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone