Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Zostawił szczeniaka w nagrzanym aucie. Policjanci wybili szybę FOTO

Policjanci z Gdańska postanowili wybić szybę w aucie, po tym jak otrzymali zgłoszenie o psie, który był zamknięty w nagrzanym samochodzie. Odwodnione i przegrzane zwierzę trafiło pod opiekę lekarzy weterynarii. Właściwościowi czworonoga grozi teraz do dwóch lat więzienia.

Zostawił szczeniaka w nagrzanym aucie

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na ul. Arctowskiego w Gdańsku. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, zgłaszając, że w zaparkowanej toyocie znajduje się pies. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że na przednim siedzeniu kierowcy leżał skulony szczeniak, który był apatyczny i nie reagował na otoczenie. Pojazd, w którym się znajdował, zaparkowany był w miejscu nasłonecznionym.

Pies był mocno odwodniony

Policjanci sprawdzili pobliski teren i próbowali odszukać właściciela. Gdy nie przyniosło to rezultatów, funkcjonariusze podjęli decyzję o wybiciu bocznej szyby w aucie. Po wyciągnięciu szczeniaka, policjanci podali mu wodę, a następnie przewieźli do lecznicy weterynaryjnej. Tam weterynarz potwierdził, że pies jest mocno odwodniony, przegrzany. Zwierzęciu została podłączona kroplówka.

Właścicielowi psa grozi więzienie

W międzyczasie do komisariatu zgłosił się właściciel psa, który przyznał, że zostawił czworonoga w samochodzie i nie zdawał sobie sprawy, że może mu się coś stać. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, jak długo pies przebywał w aucie. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został poinformowany, że w związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające w sprawie o naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

 Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych, aby nie być bezmyślnym i nie skazywać zwierzaków na tak okrutne cierpienia. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętych pojazdach, uchylenie szyby nie pomaga, gdy temperatura powietrza przekracza 30 stopni. Pozostawienie psa w takiej sytuacji może być zagrożeniem dla jego życia, co jest przestępstwem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone