Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Najechał na mężczyznę leżącego na przejściu dla pieszych i uciekł. Poszkodowany zmarł, kierowca był po użyciu alkoholu FOTO

W środę nad ranem w centrum Częstochowy kierujący mercedesem najechał na leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Jak się okazało kierowca mercedesa znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Dzisiaj tuż po godzinie 4.00 w centrum miasta przy alei Wolności doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że 42-letni kierujący pojazdem dostawczym marki Mercedes najechał na leżącego na pasach mężczyznę o nieustalonej dotąd tożsamości. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący mercedesem po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał. Policjanci bardzo szybko ustalili jego dane i zatrzymali go na Rakowie. Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie miał 0,32 promila.

Kryminalni pod nadzorem prokuratora ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

– Dziękujemy społeczeństwu i mediom za pomoc w rozpowszechnianiu apelu do kierującego iveco, który przed zdarzeniem omijał leżącego na przejściu człowieka. Mężczyzna zgłosił się do częstochowskiej komendy – przekazała śląska policja.

Policjanci poszukują świadków lub osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zmarłym mężczyźnie lub zdarzeniu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. kto normalny leży na pasach? to nie miejsce do lezenia