Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Ojciec porzucił dwoje dzieci w lesie. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Sąd rodzinny oceni zachowanie ojca, który w masywie leśnym w powiecie chrzanowskim, porzucił dwoje swoich dzieci. Rodzeństwo zauważył policjant, który był w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło 2 lipca br. w powiecie chrzanowskim w woj. małopolskim. Tego dnia, po godzinie 11, 36-letni mieszkaniec gminy Kęty odebrał od byłej partnerki ich wspólne dzieci dzieci i udał się z nimi na wycieczkę.

– Mężczyzna podjechał samochodem do lasu przy  ulicy Chrzanowskiej w Libiążu i tam zakończył podróż. Na parkingu leśnym próbował „wyciągnąć” od swoich dzieci w wieku 16 i 11 lat prywatne informacje. Dzieci z uwagi na złe zachowanie taty ze stresu nie potrafiły z nim rozmawiać.

Po chwili mężczyzna odjechał z parkingu leśnego, zostawiając dzieci – przekazała policja.

Dużą odpowiedzialnością wykazała się nastolatka, która postanowiła szukać pomocy dla siebie i brata kierując się  w stronę centrum miasta Libiąża.

W tym czasie policjant Oddziału Prewencji w Krakowie spacerując w masywie leśnym zauważył dwoje płaczących, przerażonych dzieci, którymi się natychmiast zaopiekował i powiadomił służby w celu  wyjaśnienia okoliczności całego zdarzenia.

Rodzeństwo bezpieczne i objęte opieką, od policjantów odebrała mama.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem mieszkańca gminy Kęty wobec swoich dzieci zajmie się Sąd Rodzinny w Chrzanowie oraz Komisariat Policji w Libiążu.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone