Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Położył się na pasach, zginął pod kołami auta. Policja ustaliła tożsamość ofiary

W środę, 6 lipca, około godziny 4 rano przy alei Wolności w Częstochowie kierujący dostawczym mercedesem najechał na pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili tożsamość ofiary wypadku.

Kryminalni pod nadzorem prokuratora ustalają dokładny przebieg i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło 6 lipca przy alei Wolności w Częstochowie. Kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes najechał na pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Do tej pory nie była znana tożsamość ofiary wypadku.

Po tym jak komunikat z opublikowanym zdjęciem denata został rozpowszechniony w mediach, na policję zgłosił się świadek, który wskazał, gdzie mężczyzna przebywał w przeddzień zdarzenia. Kryminalni z komendy wykonali szereg czynności, by ustalić dane mężczyzny. Ostatecznie jego tożsamość została potwierdzona na podstawie otrzymanego wyniku badania porównawczego linii papilarnych.

Okazało się, że pieszym był 52-letni mężczyzna, który od kilku lat mieszkał poza granicami kraju. Wcześniej przebywał na terenie województwa śląskiego. 52-latek został również rozpoznany przez członka rodziny.

– Dziękujemy społeczeństwu i mediom za zaangażowanie i pomoc w rozpowszechnianiu komunikatu i za przekazywane częstochowskim policjantom informacje – napisała policja.

(fot. KMP Częstochowa, źródło KMP Częstochowa)

Komentarze wyłączone