Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Kierując „anglikiem” postanowił wyprzedzić na zakręcie. Centymetry dzieliły od tragedii WIDEO

Do tragedii zabrakło centymetrów, a wszystko przez bezmyślność 61-latka, który kierując „anglikiem” postanowił wyprzedzić inne auta na zakręcie. Policjanci z Pisza zatrzymali go najpierw do kontroli, a potem zatrzymali mu prawo jazdy. O wymiarze kary dla mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci piskiej drogówki byli świadkami bezmyślnie brawurowej i niebezpiecznej jazdy kierującego pojazdem marki Honda Accord. Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 58 między Piszem a Rucianem-Nidą.

Na łuku drogi kierowca hondy zlekceważył znak A3 („niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo”) i postanowił wyprzedzić jadące przed nim samochody. Widoczność jaką dysponował kierujący była bardzo ograniczona, bo jechał on „anglikiem”, czyli autem z kierownicą po prawej stronie. W trakcie wyprzedzania o mały włos nie zderzył się czołowo z pojazdem jadącym z przeciwka.

Do spowodowania wypadku zabrakło jedynie kilku centymetrów. Policjanci drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą hondy siedział 61-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W dalszej kolejności, za swoje skrajnie brawurowe i wysoce niebezpieczne zachowanie na drodze, odpowie przed sądem.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Jeden komentarz

  1. wozidło dla ubogich także finansowo i umysłowo