Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Pościg za kierowcą motoroweru. Miał 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ZDJĘCIA

Policjanci z Krosna Odrzańskiego w woj. lubuskim zatrzymali po pościgu kierującego motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 39-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie patrolu miejscowości Brzeźnica policjanci zauważyli motorowerzystę, który swoim zachowaniem zwrócił ich uwagę. Mając podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili go skontrolować.

Funkcjonariusze ruszyli za nim, a następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe nakazali się zatrzymać. Ten jednak nie reagował na nie i przyspieszając zjechał w drogę leśną.

Mundurowi byli cały czas za nim. Mimo użytych przez nich sygnałów i wydawanych komunikatów do zatrzymania się, mężczyzna jechał dalej.

W pewnym momencie kierujący wjechał w pole, gdzie kontynuował jazdę. Policjanci nie chcąc dopuścić do jego ucieczki, postanowili rozdzielić się. Jeden z funkcjonariuszy wyskoczył z samochodu i pobiegł w kierunku w którym oddalał się motorowerzysta, drugi z kolei przyspieszył i zablokował mu drogę. Ten widząc radiowóz, zawrócił. Nie spodziewał się jednak, że już po chwili zostanie zatrzymany przez policjanta, który ruszył za nim w pościg pieszy.

Doprowadzony do radiowozu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie oraz sprawdzony w systemach policyjnych. Okazało się że 39-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu i obowiązywał go zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem czeka go sprawa karna. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie zakazu sądowego. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)