Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Przyczepka przewożąca konia przewróciła się na bok WIDEO, FOTO

Na drodze wojewódzkiej numer 935 doszło do wywrócenia się podczas jazdy przyczepy służącej do przewozu koni. Szybka reakcja służb ratunkowych zapobiegła dalszym utrudnieniom w ruchu drogowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 935. Według zgłoszenia na drogę miała przewrócić się przyczepa do przewozu koni. Sam zgłaszający zaobserwował całe zdarzenie w lusterku swojego samochodu.

Przybyła na miejsce policja i strażacy ustalili, iż przewożony koń z nieznanych przyczyn zaczął podskakiwać w przyczepie i doprowadził do jej wywrócenia. Ustalono również, że po przewróceniu się przyczepy koń w niej utknął.

– Z uwagi na gabaryty zwierzęcia, jego motorykę niezwłocznie dbając o jego bezpieczeństwo – klacz została wyciągnięta z przyczepy, a następnie postawiono przyczepę na koła. Szybka akcja służb ratunkowych przyczyniła się do zminimalizowania skutków zdarzenia i dyskomfortu przestraszonego zwierzęcia – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Żorach.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)