Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Co najmniej 11 osób nie żyje AKTUALIZACJA

11 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Na miejsce tragedii udaje się polski ambasador, a także przedstawiciele chorwackich władz.

Jak informują chorwackie media do wypadku z udziałem autobusu na polskich numerach rejestracyjnych doszło w sobotę rano na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia, pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaški -Podvorec.

W wypadku zginęło 11 osób, a 34 zostały ranne. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chorwackie media podają, że większość ofiar to dzieci, jednak jest to weryfikowane.

Obecnie trwa uwalnianie poszkodowanych z wraku pojazdu. Cały czas trwa akcja ratunkowa. Na tę chwilę nie wiadomo ile osób podróżowało autokarem.

Na miejsce jedzie polski ambasador i przedstawiciele chorwackich władz.

– Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. O szczegółach tragedii rozmawiałem dziś rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkovicem, który zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych. Poleciłem naszym służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku – przekazał premier Mateusz Morawiecki.

AKTUALIZACJA 10:03

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina potwierdził, że wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele.

AKTUALIZACJA 10:50

W szpitalu w Zagrzebiu zmarła 12. ofiara wypadku z udziałem polskiego autokaru w Chorwacji.

(fot. info112.pl)