Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pościg za 21-latkiem podejrzewanym o zabójstwo. Ofiara miała liczne rany cięte

Policjanci po pościgu zatrzymali 21-letniego mieszkańca Biskupca w woj. warmińsko-mazurskim podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 38-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. 21-latkowie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Biskupca w nocy z czwartku na piątek (04/05.08.2022 r.). Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia martwego mężczyzny. Interweniujący policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili tę informację, po tym, jak ujawnili ciało 38-letniego mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi w okolicach górnych partii ciała. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która potwierdziła zgon mężczyzny.

Po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, policjanci zatrzymali 21-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci 38-latka. 21-latek oddalił się z miejsca zbrodni w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili i wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się mężczyzna. W działaniach poszukiwawczych za sprawcą zabójstwa brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wykorzystano kilkanaście radiowozów. 21-latek został obezwładniony i zatrzymany po pościgu.

Obecnie 21-latek przebywa w policyjnym areszcie. Wkrótce śledczy będą wykonywać dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa zabójstwa, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone