Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Pobił seniora, który przyszedł zaszczepić się przeciwko COVID-19

Policjanci zatrzymali 27-letniego gdańszczanina odpowiedzialnego za pobicie seniora, który przyszedł do przychodni przyjąć kolejną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. 27-latek twierdził, że choroba nie jest żadnym zagrożeniem i postanowił przy pomocy pięści przekonać do swoich poglądów 75-latka.

W minioną środę do policjantów z komisariatu we Wrzeszczu zgłosił się 75-letni mieszkaniec Gdańska i powiadomił o tym, że podczas wizyty w przychodni lekarskiej młody mężczyzna zaczepiał go i był agresywny. Między mężczyznami doszło do dyskusji na temat poglądów i zagrożeń dotyczących koronawirusa. Gdy 75-latek opuścił przychodnię, w której przyjął kolejną dawkę szczepionki, mężczyzna zaatakował go i kilka razy uderzył w twarz.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy podczas swojej pracy sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, zabezpieczyli i przeanalizowali także monitoring. Kryminalni szybko ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres.

W miniony piątek tuż po godz. 19.00 kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 27-latka w mieszkaniu na Przymorzu. Zatrzymany sprawca spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Został też objęty policyjnym dozorem.

Za tego typu przestępstwo grozi kara 2 lat więzienia.

(fot. KMP Gdańsk, źródło KMP Gdańsk)

6 komentarzy

  1. Do czubków z nim.

  2. gdańsk tam same takie …

  3. Do kamieniołomu.

  4. powrót męskich dzwonów

    I bardzo dobrze! Każdy Szczepan powinien dostać z liścia na otrzeźwienie.

  5. Czytam sobie tą historię i nie mogę pozbyć się wrażenia, że senior opowiedział połowę…