Niedziela, 02 października 202202/10/2022

Atak nożownika na plaży. 16-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Warszawy zatrzymali 16-latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Nastolatek na plaży przy Moście Poniatowskiego ranił nożem dwie osoby, po czym uciekł. Poszkodowani trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na plaży przy Moście Poniatowskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, sytuacja miała miejsce podczas wieczornego spotkania towarzyskiego kilku znanych sobie osób.

– Najprawdopodobniej doszło tam najpierw do kłótni, która z czasem przerodziła się w awanturę. Finał tego zdarzenia był jednak dużo poważniejszy.

Dwaj mężczyźni z obrażeniami ciała w postaci ran kłutych trafili do szpital, a sprawca uciekł z miejsca – przekazała policja.

Funkcjoanriusze z wydziału kryminalnego rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Wykonali szereg czynności, sprawdzeń i ustaleń operacyjnych, nie umknął im żaden szczegół, co szybko doprowadziło ich do ustalenia i zatrzymania młodego mężczyzny. Następnego dnia po zdarzeniu 16-latek był już rękach policji. Policjanci zabezpieczyli również nóż, który sprawca ukrył w słoiku w lesie.

Następnie 16-latkiem zajęli się policjanci z referatu ds. nieletnich. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności Sąd Rodzinny zdecydował o umieszczeniu nieletniego na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

(fot. Policja, źródło KRP VII)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone