Sobota, 24 września 202224/09/2022

Płynęli w pięcioro, dwuosobowym kajakiem. Doszło do wypadku FOTO

Na zbiorniku wodnym Sosina w Jaworznie w woj. śląskim przewrócił się kajak, którym popłynęło pięć osób. Na pomoc poszkodowanym ruszyli policjanci. Jak się okazało, do wypadku doprowadziła skrajna nieodpowiedzialność dorosłych, którzy „chcieli zrobić przyjemność dzieciakom”.

Wodniacy z jaworznickiej komendy pełniący służbę na terenie zbiornika wodnego Sosina zauważyli wywrócony kajak i pięć osób w wodzie. Po podpłynięciu bliżej okazało się, że troje z pięciu obecnych tam osób to dzieci. Na szczęście miały założone kapoki, lecz sposób, w jaki poruszały się w wodzie, świadczył, że nie potrafią pływać.

Dzieci były wystraszone i wychłodzone. Rozbitków natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał 5 lat – przekazała śląska policja.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni są trzeźwi. Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana przez jaworznickich śledczych pod kątem wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

(fot. Policja Śląska, Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone