Sobota, 24 września 202224/09/2022

Atak nożowniczki w Łowiczu. 21-latka odpowie za usiłowanie zabójstwa FOTO

Policjanci z Łowicza w woj. łódzkim zatrzymali 21-letnią kobietę, która ugodziła nożem mężczyznę. 22-latek przeżył atak i trafił do szpitala. Młoda kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę 14 sierpnia po godzinie 2 w nocy dyżurny łowickiej komendy policji został powiadomiony o grupie młodzieży awanturującej się w rejonie ulicy Podrzecznej w Łowiczu. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że wśród znajdujących się tam osób jest ranny mężczyzna. 22-latek miał ranę kłutą brzucha. 

Z relacji świadków wynikało, że doszło tam do szarpaniny, podczas której jedna z uczestniczek zajścia ugodziła nożem 22-letniego mężczyznę i uciekła z miejsca zdarzenia. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości 21-letniej mieszkanki Łowicza. Kobieta została zatrzymana w jednym z mieszkań w pobliżu miejsca zdarzenia. Była nietrzeźwa, miała 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Łowiczu na wniosek prokuratury aresztował podejrzaną na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. 

(fot. Policja Łódzka, Policja Łódzka)

Jeden komentarz

  1. Znając życie to i pan nie był trzeźwy, pewno rączki swędziały i pani się skutecznie obroniła. Podobnie skutecznej obrony życzę Niemkom w najbliższego Sylwestra.