Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pijany kierowca BMW wjechał w pieszego na chodniku. Zobacz moment zdarzenia WIDEO

Pijany kierowca BMW w centrum Gorzowa Wielkopolskiego wjechał na chodnik i potrącił pieszego. „Ten tylko cudem uniknął śmierci”- przekazała lubuska policja. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierujący pojazdem marki BMW 44-letni mężczyzna, zaczął wyprzedzać na przejściu dla pieszych, wpadł w poślizg i uderzył w mur budynku. Siłą uderzenia auto obróciło się i zahaczyło o przechodzącego chodnikiem pieszego. Poszkodowany mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

– Z nagrania wynika, że zdarzenie to mogło zakończyć się ogromną tragedią. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 44-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym – przekazała nadkomisarz Magdalena Ziętek z KMP w Gorzowie Wielkopolskim.

Kierowcy BMW grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Gorzowie Wielkopolskim, źródło KMP w Gorzowie Wielkopolskim)

2 komentarze

  1. A nie można by tego pijaka w odwecie skutecznie potrącić? Trzy lata najwyżej? A pewnie kasta wyda jakiś wyroczek w zawieszeniu…

  2. Tak w stylu Kubicy pojechał. Tylko, że tamten tak jeździł na trzeźwo. Ten potrzebował wspomagacza…