Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Przerobiła legitymację szkolną, żeby kupić alkohol. Pijana trafiła do szpitala FOTO

Policjanci wyjaśniają sprawę 15-latki, która kompletnie pijana trafiła do szpitala. Nieprzytomną dziewczynę leżącą w na ziemi znaleźli stróże prawa. Jak się okazało, nastolatka przerobiła legitymację szkolną, by móc legalnie kupować alkohol.

W poniedziałek po godzinie 20 policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich przy ulicy Zakopiańskiej w Otwocku zauważyli leżącą przy krzakach nieprzytomną osobę. Ich działania były błyskawiczne. Funkcjonariusze natychmiast do niej podbiegli, aby udzielić pierwszej pomocy.

Jak się okazało była to nieletnia, od której policjanci poczuli silną woń alkoholu.

– 15-latka nie była w stanie samodzielnie podnieść się z ziemi i trudno było nawiązać z nią kontakt. Wtedy funkcjonariusze w leżącej obok torebce znaleźli legitymację szkolną. Jak ustalili, w dokumencie należącym do 15-latki była sfałszowana data urodzenia, która dodawała jej trzy lata – przekazała mł. asp. Paulina Harabin oficer prasowy KPP w Otowcku.

Policjanci zabezpieczyli przerobiony dokument, a nieletnia została zabrana z miejsca przez zespół ratownictwa medycznego do pobliskiego szpitala.

Po odzyskaniu świadomości, 15-latka wyjaśniła policjantom, że wielokrotnie posłużyła się sfałszowaną legitymacją szkolną, gdyż chciała uchodzić za osobę pełnoletnią, a co za tym idzie, móc legalnie kupować alkohol. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Legitymacja szkolna stanowi w myśl przepisów prawa dokument tożsamości, a każda ingerencja w jego treść, jak również posługiwanie się takim przerobionym dokumentem jest czynem zabronionym. Fałszerstwo dokumentu w przypadku osób nieletnich to poważny czyn karalny.

(fot. KPP Otwock, źródło KPP Otwock)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone