Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Uzbrojony w noże kuchenne demolował bar. Policjanci do obezwładnienia agresora użyli tasera WIDEO

Policjanci za pomocą tasera obezwładnili agresywnego 60-latka, który po wszczęciu awantury domowej uzbrojony w kuchenne noże udał się do jednego z lokalnych barów niszcząc jego wnętrze, zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie próbował zaatakować interweniujących wobec niego policjantów.

Dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym domowniku. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, wtedy okazało się, że agresor uzbrojony w noże wyszedł już z mieszkania i poszedł do miejscowego baru. Tam zaczął demolować wnętrze lokalu oraz zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód, wybijając w nim szyby i lampy. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze – agresor zaczął wyzywać policjantów i grozić użyciem noży, które miał przy sobie.

– Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem, jeden z policjantów użył tasera – przekazała małopolska policja.

Po chwili policjanci obezwładnili mężczyznę – zabezpieczając dwa noże. 60-latek był nietrzeźwy, pobrano mu krew do dokładnych badań pod kątem alkoholu i narkotyków.

60-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy policji, znieważenia ich, uszkodzenia mienia (na łączną kwotę 20 000 zł) oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 trzech miesięcy.


(fot. wideo Małopolska Policja, źródło Małopolska Policja)

Jeden komentarz

  1. dzieckosebixaikarynynormalnejpolskiejrodziny

    no i elegancko, no i fajnie, no i zgrabnie i profesjonalnie, za take policje płacę chętnie