Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Tragiczny finał wyprzedzania. Nie żyje jedna osoba, trzy trafiły do szpitala ZDJĘCIA

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w tragicznym wypadku, do którego doszło na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Lipnica w woj. kujawsko-pomorskim. Zderzyły się dwa samochody osobowe i ciągnik.

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 21 w Lipnicy na drodze krajowej nr 15. Jak ustalili wstępnie policjanci, 67-letnia mieszkanka Torunia, kierująca Toyotą, na prostym odcinku drogi rozpoczęła manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, kierowanego przez 17-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego.

– W trakcie tego manewru kobieta zjechała ponownie na prawy pas, uderzając w ciągnik, w wyniku czego ten został zepchnięty do przydrożnego rowu. Kierowane przez nią auto obróciło się na przeciwny pas ruchu i zderzyło się z jadącym tam autem marki Kia, którym podróżowała 4 osobowa rodzina z powiatu olsztyńskiego – przekazała policja.

Niestety w wyniku zderzenia kierująca toyotą, mimo przeprowadzonej reanimacji poniosła śmierć na miejscu. Pasażer toyoty, kierowca ciągnika rolniczego oraz kierowca kii, nie odnieśli obrażeń. Pasażerka i dwoje dzieci podróżujących samochodem marki Kia przewiezieni zostali do szpitali w Brodnicy i Toruniu. Zarówno kierowca ciągnika rolniczego, jak i kii byli trzeźwi.

Trwają czynności pod nadzorem prokuratora, zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn tego zdarzenia.


(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone