Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Ukradł ze sklepu 120 kg cukru i wszystko sprzedał FOTO

26-latek włamał się do wiaty sklepowej i ukradł z niej 120 kg cukru, który następnie sprzedał. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma więcej kradzieży na swoim koncie. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek policjanci z Tczewa w woj. pomorskim zatrzymali 26-letniego mieszkańca Tczewa, który 4 sierpnia br. najpierw zniszczył ogrodzenie sklepu, a następnie z zadaszonej wiaty przynależnej do sklepu ukradł 12 zgrzewek cukru, 10 kg w każdej. Łączny koszt skradzionego towaru wyniósł 600 złotych.

– Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że skradziony towar sprzedawał napotkanym ludziom. Policjanci, pracując nad sprawą, ustalili, że ten sam mężczyzna w dniu 19 lipca br. ukradł rower o wartości 700 złotych, który stał na terenie dworca PKP w Tczewie. Okazało się również, że 26-latek odpowie za kradzież włamaniem do suszarni w jednym z tczewskich bloków, z której ukradł rower wart 2000 tysiące złotych – przekazała policja.

Tczewscy śledczy przedstawili 26-latkowi trzy zarzuty. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Tczew, źródło KPP Tczew)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

  1. gnojman coś o nich wspominał

  2. jeden kupił na niby respiratory teraz się schował przed publiką