Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Kłótnia o kanapkę zakończona ugodzeniem nożem. Bracia byli kompletnie pijani ZDJĘCIA

Dwaj bracia pokłócili się w miejscu zamieszkania o kanapkę. Jeden z nich – ten starszy – nie wytrzymał, kiedy młodszy podkradł mu jedzenie i w szale agresji dźgnął go nożem w szyję. Obaj mężczyźni byli kompletnie pijani.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 7 rano w jednym z mieszkań na terenie Wałbrzycha. Wezwani na miejsce policjanci, na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 37-latka. Okazało się, że pokłócił on się z o rok młodszym bratem, który to podkradł mu kanapkę. Podczas przepychanki słownej 37-latek wpadł w szał i ostatecznie nożem ugodził w szyję 36-latka.

Funkcjonariusze w toku przeprowadzonej interwencji ustalili, że młodszy wałbrzyszanin doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała i po opatrzeniu ran opuścił szpital. Okazało się także, że obaj mężczyźni w trakcie awantury byli pod wpływem alkoholu. Starszy z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a młodszy ponad 3 promile tej substancji we krwi.

– Zatrzymany 37-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara 7,5 roku pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach recydywy. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z bratem oraz nakazał opuszczenie wspólnie zajmowanego mieszkania – przekazał kom. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu

(fot. KMP w Wałbrzychu, źródło KMP w Wałbrzychu)


Komentarze wyłączone