Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Wywieźli 19-latka do lasu i pobili do nieprzytomności. Sprawcy brutalnego ataku zatrzymani ZDJĘCIA

Na jednej z ulic we Wrześni w woj. wielkopolskim, dwaj mężczyźni wepchnęli siłą do bagażnika 19-latka, a następnie wywieźli go do lasu, gdzie znęcali się nad nim, bijąc po całym ciele, strzelając w okolice twarzy i zmuszając do rozebrania się. Ciężko ranny nastolatek, ostatkiem sił dotarł do pobliskich zabudowań.

5 września o godzinie 2:00 policjanci z Wrześni w woj. wielkopolskim otrzymali zgłoszenie o pobitym, rozebranym mężczyźnie, który resztką sił dotarł do domostw w Bierzglinie.

Z relacji pokrzywdzonego 19-latka wynikało, że 4 września br. w godzinach wieczornych będąc na ulicy Piatów we Wrześni został pobity przez dwóch mężczyzn, a następnie siłą umieszczony w bagażniku swojego seata i przewieziony do kompleksu leśnego Dębina. Na miejscu napastnicy grożąc, uderzając oraz kopiąc po całym ciele zmusili go do rozebrania i zostawili w lesie.

Sprawcy tego przestępstwa użyli również wobec 19-latka pistoletu gazowego na kulki, z którego kilkukrotnie oddali strzały w okolice twarzy. Po pobiciu do nieprzytomności 19-latka jego oprawcy zabrali należący do niego samochód i telefon. Wartość strat wyniosła 11500 złotych.

Po zebraniu całości zabezpieczonych materiałów policjanci pionu kryminalnego do tej sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich znajdował się w Czerniejewie i o godzinie 7:20 trafił w ręce kryminalnych, natomiast drugi został zatrzymany we Wrześni o godzinie 8:35. Samochód oraz telefon zostały odzyskane przez policjantów.

W tej sprawie decyzją Prokuratora Rejonowego wszczęto śledztwo, którego efektem było postawienie zarzutów mieszkańcowi Wrześni w wieku 24 oraz pochodzącemu z Gminy Kołaczkowo 17-latkowi. Dodatkowo 17-latek był poszukiwany jako „uciekinier” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Wobec agresorów, którzy dopuścili się między innymi rozboju, pobicia z niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawienia wolności prokurator wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sędzia Rejonowy po analizie materiałów przychylił się do prokuratorskiego wniosku. Mężczyznom grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Września, źródło KPP Wrzenia)

Jeden komentarz

  1. Takie chwasty należy wyplewić skutecznie żeby innym już nie grozili .