Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Polak poszukiwany przez włoską policję za zabójstwo, wpadł w Gdyni

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 73-letniego mężczyznę, poszukiwanego przez włoską policję m.in. za zabójstwo. Mężczyzna, decyzją sądu trafił do aresztu.

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 73-letniego mieszkańca Gdyni, poszukiwanego przez policję włoską europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był za zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej. 

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazali kryminalnym z gdyńskiej komendy adres, pod którym mógł przebywać 73-latek. Policjanci pojechali tam i po chwilowej obserwacji weszli na teren posesji, aby sprawdzić, czy poszukiwany jest w budynku.

Drzwi otworzył mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego, mundurowi wylegitymowali go i potwierdzili, że jest to 73-latek, poszukiwany przez włoską policję.

Kryminalni przewieźli go do komendy celem przeprowadzenia niezbędnych czynności, skąd trafił do policyjnej celi. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. 

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone