Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tys. złotych FOTO

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w jednym z parków miejskich we Wschowie w woj. lubuskim zaatakował kobietę i ukradł jej ponad 10 tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zgłosiła się 57-letnia mieszkanka tego miasta, która oświadczyła, że została zaatakowana w parku miejskim. Z relacji zgłaszającej wynikało, że napastnik chciał wyrwać jej torebkę.

– Mężczyzna użył wobec pokrzywdzonej siły fizycznej. Doszło do szamotaniny. Napastnik wyciągnął z torebki portfel i zabrał pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych, następnie uciekł w nieznanym kierunku – przekazała nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Policjanci po kilku minutach w okolicach centrum zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pieniądze w kwocie 9 tysięcy złotych policjantom udało się odzyskać. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej i kradzieży rozbójniczej. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on w przeszłości karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone