Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Agresywny pacjent zdemolował karetkę i znieważył ratowników ZDJĘCIA

Policjanci z Otwocka zatrzymali 23-latka, który zaatakował ratowników medycznych, udzielającym mu pomocy. Agresywny mężczyzna uszkodził też ambulans. Awanturujący się pacjent miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę rano ratownicy medyczni zostali wezwani na ulicę Szkolną w Otwocku, gdzie na chodniku miał leżeć nieprzytomny mężczyzna. Po przybyciu na miejsce, medycy opatrzyli poszkodowanego, od którego wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu i zaprowadzili go do karetki.

– Ten nagle stał się agresywny i zaczął się awanturować. Kiedy medycy próbowali go uspokoić, ten zaczął się szarpać, wyzywać ich słowami obelżywymi i wulgarnymi, a także kopać w ściany i wyposażenie ambulansu uszkadzając w ten sposób drzwi przesuwne – przekazała mł. asp. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali agresora. Okazał się nim 23-latek, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi.

Śledczy przedstawili już mężczyźnie zarzut dotyczący uszkodzenia karetki i znieważenia ratowników medycznych. 23-latek wszystko tłumaczył nadmiarem spożytego alkoholu. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

(fot. KPP w Otwocku, źródło KPP w Otwocku)

Komentarze wyłączone