Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Pieszy uciekał z pasów przed ciężarówką WIDEO

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na jednym z przejść dla pieszych w Braniewie w woj. warmińsko-mazurskim. Kierujący ciężarówką o mały włos nie potrącił pieszego przechodzącego przez przejście. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera.

We wtorek około godz. 10:30 na ul. Gdańskiej w Braniewie pieszy, by uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca odjechał z miejsca, ale bezkarnością nie cieszył się długo.

Policjanci z wydziału wykroczeń bacznie sprawdzali ulice miasta i chwilę później dostrzegli auto i jego kierowcę. Za popełnione wykroczenie został ukarany 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

17 września 2022 r. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. To kolejny etap nowelizacji przepisów przyjętych w zeszłym roku, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym, których nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedno z konsekwencji zmian jest mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych, które na skutek niebezpiecznego zachowania mogą otrzymać kierowcy, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. 

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

6 komentarzy

  1. co się będzie zatrzymywać dla jednego pieszego – spalanie mu wzrośnie, czasu pracy zabraknie… dziad.

    • najlepsze, że pieszy wylazł przez zatrzymanie auta na drugim pasie, a na ten bliższy siebie nawet nie spojrzał. pewnie dopiero się zorientował, jak usłyszał nagłe hamowanie… na prawdę nie jest tak trudno zerknąć 90 stopni w lewo i w prawo.

  2. Film to chyba w technologii poklatkowej wykonany? Bo cosik przeskakuje i „kupę” widać…
    Ale to może wina mojego sprzętu.

  3. droga redakcjo nie umieszczałem żadnych linków w komentarzu o co chodzi /

  4. I gdzie tu ekologia i ekonomia, gdzie są zieloni aktywiści? Ile więcej spalin ten tir musi puścić w atmosferę po ponownym ruszeniu bo pieszy ma pierwszeństwo i musi wyleźć przed maskę. A jeszcze lepsza jest geriatria co stanie przy przejściu pogadać sobie a ty człowieku hamuj bo niegdy nie wiadomo gdzie czai się policja.

  5. zasłużył na nagrodę od policji, patrząc na jego poczynania to szybko recydywa i utrata prawka. Gratulacje, pośredniak już czeka 🙂