Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Potrącenie dwójki nastolatków. Weszli na jezdnię zza autobusu ZDJĘCIA

Na drodze powiatowej w rejonie miejscowości Dzielice w woj. wielkopolskim doszło do potrącenia dwójki nastolatków przez samochód osobowy. Jedna osoba z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej między Rozdrażewem a Dzielicami wpłynęło do służb ratunkowych w środę około godziny 15:50.

– Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że na drodze leży nieprzytomna osoba, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED – przekazał st. kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Podjęte działania służb doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych poszkodowanej 16-latce. W trakcie prowadzonych działań do strażaków zgłosiła się druga osoba (15-latek), która również brała udział w zdarzeniu i doznała obrażeń ciała.

– Osobie tej także udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia drugiego zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najciężej poszkodowaną osobę do specjalistycznej placówki leczniczej – dodał st. kpt. Tomasz Patrya.

Jak ustalili wstępnie policjanci, 62-latek kierujący samochodem osobowym marki toyota, potrącił dwoje nastolatków, którzy weszli na jezdnię zza autobusu.

(fot. PSP w Krotoszynie)

Komentarze wyłączone