Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Rzucił kamieniami w radiowóz. Szkło zraniło funkcjonariusza ZDJĘCIA

Pijany 40-latek rzucił kamieniami w przejeżdżający oznakowany radiowóz, w wyniku czego odłamek szyby ranił w oko siedzącego za kierownicą funkcjonariusza. Sprawca został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, po godzinie 9 rano, na ul. Witkiewicza w Sanoku. Stojący przy drodze mężczyzna, nagle rzucił kamieniami w jadący, oznakowany radiowóz. 40-latek został zatrzymany przez policjantów. Mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany.

Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa przednia szyba oraz karoseria radiowozu. Wstępnie straty oszacowano na około 2500 tysiąca złotych. Odłamek pękniętej szyby ranił w oko siedzącego za kierownicą funkcjonariusza. Policjantowi została udzielona pomoc medyczna.

Po wytrzeźwieniu 40-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty umyślnego zniszczenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wobec podejrzanego prowadzone jest także postępowania karne dotyczące przywłaszczenia mienia.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora wobec 40-latka zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)