Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Seat roztrzaskał się o przepust. Nieprzytomny kierowca trafił śmigłowcem do szpitala ZDJĘCIA

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Podrzecze pod Nowym Sączem w woj. małopolskim. Kierujący autem osobowym wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W czwartek przed godziną 7 rano służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Podrzecze w powiecie nowosądeckim.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem osobowym z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust – przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Na miejscu znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego. Na skutek zderzenia, obrażenia odniósł kierujący samochodem marki Seat, który został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany był nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia   odłączeniu klem akumulatora, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Do pojazdu został wprowadzony ratownik, który stabilizował odcinek szyjny kręgosłupa mężczyzny oraz zabezpieczył go na czas pracy narzędziem hydraulicznym. Usunięto przednie drzwi od strony kierowcy. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego, został on przełożony na nosze typu deska i zbadany przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego.  Na miejsce przybył LPR, który zabrał poszkodowanego – dodali strażacy.

Na czas prowadzenia działań oba pasy jezdni zostały zablokowane. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.


(fot. PSP w Nowym Sączu)

Jeden komentarz

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Nieprzytomny, powiadacie…
    Szkoda, nie będzie pamiętał pierwszego (a może i ostatniego) lotu helikopterem…