Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Postawiła na nogi służby ratunkowe, w tym śmigłowiec LPR. „Wezwanie było niepotrzebne”

Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych odpowie 50-letnia kobieta, która informowała o nieprzytomnym, pobitym kijem bejsbolowym mężczyźnie. Jak się okazało, „zgłoszenie odbiegało od rzeczywistości”, a wezwanie służb było niepotrzebne.

Do policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego w woj. lubuskim dotarła informacja o pilnej interwencji w miejscowości Brzeźno. Dramatyczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny pobitego kijem bejsbolowym odebrały także inne służby.

– Pokrzywdzony miał być nieprzytomny, więc wszyscy jechali jak najszybciej. Policjanci z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych gnali na miejsce interwencji. W tym samym czasie informacja o rannym mężczyźnie dotarła do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – przekazał komisarz Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci na miejscu zastali nie tylko medyków, ale także strażaków-ochotników. Patrol rozmawiał z lekarzem i okazało się, że brak jest podstaw do hospitalizacji, a wskazany mężczyzna nie ma obrażeń, które świadczyłyby o pobiciu.

– Miał być nieprzytomny, a sam podszedł do lekarzy, by szybko go zbadali. Policjanci rozmawiali ze zgłaszającą i rzekomym pokrzywdzonym, którzy chaotycznie się wypowiadali i kilkukrotnie zmieniali przebieg zdarzenia. Wyraźnie czuć było od nich alkohol – dodał komisarz Grzegorz Jaroszewicz.

Funkcjonariusze stwierdzili, że wezwanie służb było niepotrzebne i nic nie wskazywało na pobicie kijem bejsbolowym. W tym samym czasie ktoś mógł potrzebować pomocy. Po zebraniu informacji od uczestników tej interwencji, policjanci zdecydowali, że sporządza dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu za bezpodstawne wezwanie służb przez 50-latkę.

– Mandat w tej sytuacji byłby niewystarczający. W ramach prowadzonego postepowania policjanci wystąpią do wszystkich służb uczestniczących w akcji, by przekazali informację o poniesionych kosztach. Zgromadzony materiał zostanie przekazany do sądu, który może zasądzić zwrot kosztów działania służb – uzupełnił policjant.

(fot.info112.pl, źródło KMP Gorzów Wielkopolski)

Jeden komentarz

  1. Obciążyć kosztami tak szybko jak oni wzywali do „pomocy” – w trzeżwieniu .!!!
    Ciśnie sie pytanie : z kąd na zachodnich rubieżach RP tyle dzbanów – bez uszów .??