Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Sadysta znęcał się nad kotami. Uderzał nimi o budynek gospodarczy ZDJĘCIA

Policjanci z Opoczna zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad kotami. 23-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że 23-letni mieszkaniec gminy Mniszków znęcał się nad dwoma kotami. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna uderzał młodymi zwierzętami o budynek gospodarczy, a następnie wyrzucił je w pobliskie zarośla, co widział świadek. 

– Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Sprawdzili pobliski teren i odnaleźli truchło jednego z kociąt. Kolejnego kota, pomimo dokładnego sprawdzenia pobliskiego terenu nie odnaleziono – przekazała asp. sztab. Barbara Stępień rzecznik prasowy KPP w Opocznie.

Na podstawie zebranych dowodów, zabezpieczonych na miejscu śladów, przesłuchań świadków ,wynika, że nad zwierzętami znęcał się obecny na miejscu 23-letni nietrzeźwy mężczyzna. Badanie wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Na miejsce został wezwany pracownik gminy Mniszków, który zabezpieczył truchło zwierzęcia do badań sekcyjnych.

23-latek po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Opoczno, źródło KPP Opoczno)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. „Pijany byłem i niepoczytalny, nic nie pamiętam”. I co najwyżej zawiasy.