Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Miał znaleźć psu nowy dom, a bestialsko pozbawił go życia

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w niezwykle bestialski sposób pozbawił życia labradora. 65-latek miał zaopiekować się zwierzęciem i znaleźć mu nowy dom. Zamiast tego postanowił pozbyć się „problemu” wieszając czworonoga na drzewie.

Mundurowi z Sulęcina w woj. lubuskim otrzymali zgłoszenie o psie powieszonym w kompleksie leśnym na terenie gminy Torzym, którego znalazł przechodzień. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni.

W miejscu przestępstwa, policjanci wykonali szczegółowe oględziny. Zabezpieczyli ślady oraz truchło psa. Następnie rozpytali mieszkańców okolicznych miejscowości. Mundurowi w krótkim czasie ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten bestialski czyn.

– 65-letni mieszkaniec gminy Torzym, miał podjąć się opieki nad bezpańskim psem i znaleźć mu nowy dom. Zamiast tego postanowił pozbyć się „problemu”, wieszając czworonoga na drzewie – przekazała policja.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z artykułem 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone