Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Koń wpadł do rzeki. Na pomoc ruszyli strażacy ZDJĘCIA

Do niecodziennej akcji ratunkowej zostali zadysponowani wczoraj strażacy z powiatu poznańskiego. Zgłoszenie dotyczyło konia, który wpadł do rzeki i nie był w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg. Na szczęście akcja przebiegła pomyślnie i zwierzę trafiło pod opiekę właścicieli.

Wczoraj, strażacy z JRG 6 oraz OSP Kamionki otrzymali zgłoszenie o uwięzionym koniu w rzece Głuszynka. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali właścicieli, którzy bezskutecznie próbowali wydostać zwierzę.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu próby wyciągnięcia konia za pomocą pasów transportowych i sprzętu pneumatycznego, który na co dzień wykorzystywany jest w akcjach ratownictwa drogowego i kolejowego. Zwierzę wyciągnięto częściowo na brzeg. Na miejsce zdarzenia zadysponowano także ciągnik rolniczy, a następnie podjęto kolejną próbę wyciągnięcia zwierzęcia, która zakończyła się całkowitym uwolnieniem konia – przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Zwierzę zostało wytarte ręcznikami, okryte kocami. Zastosowano też ogrzewacze chemiczne na powierzchnię ciała zwierzęcia. Po około 30 minutach koń doszedł do siebie i zadowolonym krokiem pomaszerował do stajni.

(fot. PSP Poznań)

Komentarze wyłączone