Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Nocy karambol na A4. Zderzyły się cztery ciężarówki i osobówka ZDJĘCIA

Cztery ciężarówki i osobówka brały udział w groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na tarnowskim odcinku autostrady A4. Na szczęście tym razem nikt nie został ranny.

Do wypadku doszło nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 , tuż za węzłem w Wierzchosławicach. Trzy samochody ciężarowe i jedna osobówka całkowicie zablokowały nitkę autostradową w kierunku Krakowa. Do tego czwarta ciężarówka chcąc uniknąć wjechania w rozbite pojazdy, zjechała na lewą stronę, przebiła bariery oddzielające pasy ruchu i zatrzymała się w poprzek nitki autostradowej w kierunku Rzeszowa, skutecznie blokując przejazd na wschód.

Policjanci ruchu drogowego ustalili, że obywatelka Ukrainy kierująca samochodem osobowym, jadąc w kierunku Krakowa, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery oddzielające pasy ruchu. Jej auto dachowało i ponownie wróciło na jezdnię. Za nią jechały trzy ciągniki siodłowe, a kierowcy chcąc uniknąć uderzenia w osobówkę, zaczęli wykonywać manewry obronne, co spowodowało, że wszystkie trzy najechały na siebie, całkowicie tarasując jezdnię w kierunku Krakowa. Czwarty kierowca prowadzący zestaw widząc co się wydarzyło, chciał uniknąć wjechania w przeszkodę, zjechał na lewo, przebił bariery oddzielające pasy ruchu, a jego zestaw złamał się, stając w poprzek nitki w kierunku Rzeszowa blokując ją całkowicie.

Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu karambolu pracowali ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy. Okazało się, że żadna z osób biorących w nim udział, nie ucierpiała i nie wymagała hospitalizacji.

Usunięcie zniszczonych pojazdów z drogi w kierunku Krakowa oraz neutralizacja wycieków płynów eksploatacyjnych trwała do godziny 8:30. Wówczas został przywrócony ruch na tym odcinku autostrady. Nitka w kierunku Rzeszowa została udrożniona kilka godzin wcześniej.

(fot. Policja Tarnowska, źródło Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone