Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Tragedia w centrum miasta. Samochód wjechał w przystanek, cztery osoby nie żyją ZDJĘCIA

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych, po tym jak kierowca skody wjechał w przystanek w centrum Bratysławy. Wstępne informacje wskazują na to, że sprawca wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu.

Do tragedii doszło w niedzielę późnym wieczorem w centrum Bratysławy. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda Superb zjechał z drogi, a następnie uderzył w przystanek komunikacji miejskiej na ulicy Zochova, na którym znajdowało się kilka osób.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb ratunkowych, strażacy musieli uwalniać poszkodowanych spod pojazdu. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń cztery osoby poniosły śmierć na miejscu, a sześć zostało rannych i trafiło do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca skody był pod wpływem alkoholu.

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová złożyła rodzinom ofiar kondolencje:

– Składam kondolencje rodzinom, bliskim i przyjaciołom ofiar tragicznego wypadku samochodowego, który miał miejsce w niedzielę w nocy, na przystanku komunikacji miejskiej na bratysławskiej Starówce – napisała Zuzana Čaputová.

– Podczas prowadzenia samochodu nie ma miejsca na alkohol. Wsiadając za kierownicę, zawsze podejmuj decyzję i zachowuj się odpowiedzialnie, aby nasze działania nie powodowały nieszczęścia i smutku innym ludziom – dodała Zuzana Čaputová.


Policjanci z Bratysławy nadal wykonują wszystkie niezbędne czynności na miejscu tragicznego zdarzenia.

(fot. Policja Słowacka, Straż Pożarne Słowacka)

Komentarze wyłączone