Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Nie żyje funkcjonariusz z częstochowskiej komendy. W drodze na służbę uległ poważnemu wypadkowi

Nie żyje funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. 48-latek kilka dni temu, w drodze na służbę, uległ poważnemu wypadkowi i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować.

O śmierci asp. Bartłomiej Bojanowski poinformowała śląska policja.

– Z głębokim smutkiem informujemy, że w wieku 48 lat zmarł asp. Bartłomiej Bojanowski – wspaniały policjant, oddany przyjaciel, kochający mąż i tata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku policyjną rodzinę oraz bliskich. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci… – przekazała Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

28 września 2022 roku aspirant Bartłomiej Bojanowski w drodze na służbę uległ poważnemu wypadkowi drogowemu i w ciężkim stanie trafił do szpitala. W sobotę po północy dotarła tragiczna wiadomość o śmierci funkcjonariusza.

Bartłomiej Bojanowski od 1999 roku dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy. Służbę rozpoczął 20 maja w Referacie Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Od 2001 roku służbę pełnił w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie III Policji w Częstochowie. Od 2010 roku codziennie z niebywałą starannością dochodził prawdy i sprawiedliwości w tamtejszym Zespole do spraw Wykroczeń.

– Bartek z zaangażowaniem wypełniał słowa policyjnej roty. Przez 23 lata swojej służby pokazał, że dobrym policjantem może zostać tylko dobry człowiek. Każdy mógł liczyć na jego profesjonalizm, pomocną dłoń i duże wsparcie. Był człowiekiem, który zarażał wszystkich optymizmem i dodawał otuchy sprawiając, że nawet zły dzień stawał się dla każdego lepszy. Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, policjanci i pracownicy cywilni garnizonu częstochowskiego, składają wyrazy najgłębszego współczucia i łączą się w bólu z pogrążonymi w żałobie bliskimi – dodała częstochowska komenda.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone