Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Policjanci uratowali psa, który utknął na dachu WIDEO

Policjanci z Zielonej Góry pomogli psu, który utknął na dachu budynku gospodarczego. Mundurowi przy pomocy podnośnika ściągnęli zwierzę na ziemię, a następnie przekazali pod opiekę schroniska. Ostatecznie pies wrócił do swojego prawdziwego domu.

Ta nietypowa interwencja miała miejsce w Zielonej Górze. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o wystraszonym czworonogu znajdującym się na dachu kilkumetrowego budynku.

– Piesek znalazł się tam prawdopodobnie po tym jak wyskoczył z okna pobliskiego budynku i nie potrafił bezpiecznie z niego zejść – przekazała lubuska policja.

Po przyjeździe na miejsce policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji potwierdzili, że na dachu budynku gospodarczego jednego z magazynów błąka się wystraszony pies.

– Mundurowy przy wykorzystaniu wózka widłowego, którym operował jeden z pracowników firmy dostał się na dach. Policjant nie musiał czekać zbyt długo na zaufanie jakim obdarzył go piesek i po chwili był już w jego rękach. A następnie cieszył się już na ziemi z pomocy udzielonej przez policjantów – dodali policjanci.

Czworonóg nakarmiony i napojony trafił pod opiekę schronisko. Po pieska zgłosiła się jego właścicielka i zabrała go do domu.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja)

Komentarze wyłączone