Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Zderzenie ciężarówki z autobusem przewożącym dzieci. Pięć osób trafiło do szpitala ZDJĘCIA

Na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Siedliska w woj. łódzkim doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem. Pięcioro dzieci zostało przetransportowanych do szpitala.

W miniony piątek przed godziną 15:00 policjanci odebrali zgłoszenie o zderzeniu autobusu oraz pojazdu ciężarowego. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Siedliska na drodze wojewódzkiej nr 482. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów ruchu drogowego, którzy we wstępnej fazie akcji ratunkowej zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wspólnie ze służbą medyczną oraz strażakami udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wraz z przyczepą, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego ciągniętą przyczepą typu kontener, uderzył w tył autobusu. Autobus skręcał na skrzyżowaniu  lewo.

W wyniku tego uderzenia lekkich obrażeń doznała  piątka dzieci, które trafiły pod opiekę lekarzy do szpitali w Sieradzu i w Wieluniu.

– Po wykonaniu badań, okazało się, że żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń ciała i wszystkie po wykonaniu badań zostały zwolnione do domu. Kierowcy z obu pojazdów byli trzeźwi – przekazał kom. Kamil Ostrycharz z KPP w Wieruszowie.

Autobusem w momencie zdarzenia podróżowało 20 dzieci. Były to dzieci głównie ze szkoły podstawowej w Pichlicach wraz z opiekunem. Natomiast kierowca ciężarowej scanii podróżował sam.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone